Východní přísliby
Východní přísliby

Východní přísliby

Velice působivý americký thriller, který natočil David Cronenberg, známý především filmem Dějiny násilí. I přes to, že nejsem fanouškem naturalistických scén, musím film vřele doporučit.

Děj je zasazen do současného Londýna a poukazuje na praktiky tamější ruské mafie. Prolínají se v něm dvě hlavní linie, které tvoří dokonalý kontrast – obyčejný život porodní asistentky Anny v podání vynikající Naomi Watts (např. Mulholand Drive) a role řidiče ruské mafiánské rodiny Nikolaje (Viggo Mortensen – Dějiny násilí, Pán Prstenů). Oba dva spojí deník mladé dívky, která zemře u porodu. Anna se rozhodne vypátrat její rodinu, aby jim narozené dítě mohla předat.

Jednoduchá zápletka, mistrné provedení, neuvěřitelné herecké výkony. Atmosféru trochu kazí fakt, že spolu rusové ve filmu mluví hlavně anglicky. O kvalitě tohoto snímku svědčí i hodnocení uživatelů na čsfd, které se pohybuje mezi čtyři až pět z pěti.


Únor 27th, 2008 at 11:21 pm

Je to výborný film, nedávno jsem shlédl a souhlasím.

Říjen 5th, 2010 at 3:10 pm

Tak o tom csfd by se dalo pochybovat. Souhlasím, že film je skvělý, mně se hodně líbil, ale spoléhat se na hodnocení z csfd je podle mě velká hloupost. :)

ZANECHTE KOMENTÁŘ


Velké díky pro teslathemes