Space Replacer / nástroj na záměnu znaků za entity

Dlouho jsem hledal nástroj, který by mi usnadnil práci při kódování stránek. Nástroj, který by mi rychle převedl text od zadavatele do použitelné formy, tzn. nahradil mezery za jednoslabikovými spojkami za tvrdou mezeru, převedl speciální znaky na entity apod. Na Internetu samozřejmě existuje spousta udělátek. Já ale potřeboval desktopovou aplikaci, se kterou by se dobře, ale hlavně rychle pracovalo.

Žádnou použitelnou jsem nenašel, a tak jsem si napsal svoji přesně na míru. Práce s ní je maximálně efektivní – zkopírujete text např. z Wordu do schránky, v aplikaci kliknete do textového pole „VSTUP“, schránka se do něj přelije, zmáčknete „Převeď“ a text se převede a rovnou uloží zpátky do schránky.

Space to nbsp replacer

Space to nbsp replacer

V této první verzi umí program jen mnou nejčastěji používané úpravy – nahrazení mezer, řádků, speciálních znaků a programátorských uvozovek.

Celé to běží pod .NET 2.0. Co se týče rychlosti, nepoznáte zdržení. Jen při extrémně dlouhém textu. Já testoval 200 stran A4, to trvalo na mém Pentiu M 1.7GHz 32 sekund.

Pokud vás program zaujal, můžete si ho stáhnout a napsat mi zjištěné bugy, popř. funkce, které byste uvítali.

UPDATE:

Omlouvám se všem na jiných platformách, chyba byla opravena, takže už to funguje i pod Linuxem. Musíte mít samozřejmě nainstalovaný Mono Framework i s WinForms.


Červen 19th, 2008 at 9:03 am

Pěkná untilitka…
Zajímavý rozšíření by bylo, kdys umožnil uživateli konfigurovat nahrazování a přidal podporu pro RegEx výrazy.

Červen 19th, 2008 at 10:07 am

Ahoj,

tímhle se zabývám už delší dobu, brzo bude má PHP verze na webu, viz http://stribny.name/zapisnik/?clanky/texneeds-oznameni.

Desktopová verze má tu nevýhodu, že ji do online aplikace těžko začleníš.

Červen 19th, 2008 at 2:09 pm

jj Honzík mě trochu předběhl… ale jinak paráda :)

Červen 19th, 2008 at 2:18 pm

pišu vo wordpressu a scela to jde,nevim zda se my to jen na usnadneni psani stranek ktere se koduji

Červen 19th, 2008 at 7:38 pm

[2] Aplikace je napsaná v .NET, takže stačí vzít kód, který provádí nahrazování, a nasadit ho do web aplikace nebo do jakékoliv myslitelné aplikace…

Červen 19th, 2008 at 7:42 pm

[2]: Online verze mají tu nevýhodu, že je bez serveru nemůžeš použít:-) Navíc ikdybych měl Windows zaplácaný PHP modulem do IIS, stejně by bylo rychlejší si otevřít tuhle lightweight aplikačku…
Btw. kdybys měl náhodou nainstalované Mono, děj mi pls vědět, jestli ti to na OSX jede. Já mám možnost otestovat akorát Linux, mělo by to ale být všude stejné…

[4]: WordPress toto rieší sám. Toto nieje nástroj na blogování, ale na tvorbu komerčných stránok.

ZANECHTE KOMENTÁŘ


Velké díky pro teslathemes