iTunes pod Linuxem

Jak jsem již zmiňoval v článku o iPodu Classic, tak iTunes konečně funguje pod GNU/Linuxem. Samozřejmě, že stále emulovaně (Wine 0.9.45 a vyšší), ale i to je úspěch.

iTunes

iTunes

Problém je ale v tom, že ještě pořád nefunguje připojení a synchronizace s iPodem. Music Store na druhou stranu už běží tak jak má a je to pokud vím zatím jediná možnost, jak se z tohoto operačního systému do obchodu od Applu dostat.

Další z podstatných nefunkčních věcí je vypalování.

Pokud chcete, můžete se „podepsat“ do internetové petice, která bude po nasbírání určitého počtu hlasů poslána do Californie jako tlak na Apple, aby uvolnil nativní verzi. Zřejmě ničemu nepomůže, ale člověk nikdy neví.

Pár tipů k instalaci

Budete potřebovat Wine verze 0.9.45 a vyšší. Dalším kritériem je iTunes 7.3 nebo 7.4, novější se mi rozběhat nepodařilo. Nainstalovat jdou, ale spustit už ne. Tyto nižší verze si můžete stáhnout např. zde: FileHippo.

Ještě před samotnou instalací musíte spustit winecfg, vykočí vám okno, kde zaškrnete volbu Emulovat Windows XP. Jako výchozí je totiž Windows 2000, pod kterými iTunes od verze 7.3 neběží.

Pokud se už všechno podařilo, ale iTunes vám „žere“ moc systémových prostředků, je na snadě příkaz WINEDEBUG=-all wine iTunes.exe, který vypne debugging a o něco málo sníží nároky na procesorový čas.

Vycházel jsem z článku Wine Review: iTunes 7.3 on Linux with Wine, v jehož komentářích se můžete dočíst o řešení více komplikací.

iTunes: Instalace

iTunes: Instalace

iTunes: Dokončení instalace

iTunes: Dokončení instalace

iTunes: Nastavení

iTunes: Nastavení

QuickTime

QuickTime


Červen 27th, 2008 at 7:25 pm

>“Problém je ale v tom, že ještě pořád nefunguje připojení a synchronizace s iPodem.“

Takže to je pořád na 2 věci :/

Marek
Červen 18th, 2011 at 12:54 pm

Ahoj tak jsem zde nasel jak pres terminal v Linuxu Ubundu vlozit iTunes .Udelal jsem to ale ted nevim jak dal …….jak to nainstalovat ……jsem zacatecnik……tve informace funguji ale jak dal nevim.Muzes mi prosim poslat jak to po tehle tve pomoci rozjet….mam na mysly jak pokracovat.Prosim.Jsem totiz fakt zacatecnik po Windowse ktery me hodne sklamal jsem nadseny s Linuxu ale terminal a instalace pres nej je pro me fakt orisek…………dekuji predem za radu s pranim pohodoveho dne. Mark

ZANECHTE KOMENTÁŘ


Velké díky pro teslathemes