Floola / na iPod jednoduše (a bez iTunes)
iPody mají, jak jistě víte, jednu nepříjemnou vlastnost a to silnou vázanost na “všemocný” iTunes. Pokud tedy přijdete ke kamarádovi, který iTunes (nebo pár dalších přehrávačů, např. Winamp 5.2 a novější) nemá nainstalovaný, máte smůlu a hudbu do přístroje nedostanete. Kopírování ven se sice dá obejít pomocí prohledávání IDE3 tagů, to je ale nepohodlné a zdlouhavé. Přesně pro tyto účely byla stvořena Floola, velice jednoduchý a minimalistický nástroj pro správu celého obsahu iPodu.
Floola: Nastavení

Floola: Nastavení

Jak už jsem psal, Floola je koncipována tak, aby byla co nejjednodušší. Není tudíž potřeba žádná instalace, stačí si z domovské stránky stáhnout balíček pro váš operační systém o velikosti cca. 8MB a rozbalit přímo do iPodu. Při prvním spuštění je potřeba vybrat verzi přehrávače. Na obrázku můžete vidět, že mi program mylně radí iPod Nano 4G, proto je nutné tento krok neuspěchat. Kolonka fwid se ve Windows vyplní sama, takže už stačí jen zvolit Save a počkat, až se natáhnou data z disku. (Jestli používáte jiný OS nebo se vám kolonka fwid nevyplnila sama, pomůže tento návod)
Floola: Hlavní okno

Floola: Hlavní okno

Hlavní okno je až na pár maličkostí totožné s iTunes, takže vás určitě nic nepřekvapí – klasický třísloupcový layout žánr→ interpret→ album a dole potom konkrétní skladby. Jediná odlišnost je umístění sloupce Playlist vpravo.
Floola: Přidat do iPodu

Floola: Přidat do iPodu

Pěkně je řešené nahrávání nových souborů. Ty stačí pouze přetáhnout na toto okýnko. Užitečná je i volba automatického otagování podle cesty a názvu a pirátům se také může hodit položka Konvertovat podtržítka na mezery.
Floola: Spravovat fotky

Floola: Spravovat fotky

Co mě ale nejvíce zaujalo je práce s fotogalerií. V iTunes nemáte prakticky žádnou možnost fotky organizovat, pouze zaškrtnete složku, kterou chcete synchronizovat. Floola řeší jak organizaci, tak i prohlížení uložených fotek a to i formou Slideshow. I když ji zřejmě nebudete využívat pravidelně, neměla by vám Floola v iPodu chybět. Se svou minimální velikostí rozhodně nebude překážet. Stáhnout!

Jan Šindelka
Září 22nd, 2009 at 1:06 pm

Dobrý den, mám problém, mé fwid, tak jak se zobrazuje ve správci disků je 14 místné, aspoň tak, jak jsem pochopil návod, konkrétně vypadá takto (ID instance zařízení: USBSTORDISK&VEN_APPLE&PROD_IPOD&REV_1.6200000F7F661&0
Navíc Floola nenabízí možnost zařízení iPod Classic 30GB. Můžete mi prosím někdo poradit, jak Floolu zprovoznit? Děkuji moc.

Leden 15th, 2011 at 9:48 pm

http://www.softwarehowtos.com/article-what-is-fwid-how-can-i-get-my-ipod-fwid-on-windows-1243352318.html – úspěšně jsem našel fwid po stažení prográmku v druhé možnosti…

ZANECHTE KOMENTÁŘ


Velké díky pro teslathemes